USPOSABLJANJE: MEDNARODNI POSPEŠEK NA POTI KARIERNEGA IN PEDAGOŠKEGA RAZVOJA

USPOSABLJANJE: MEDNARODNI POSPEŠEK NA POTI KARIERNEGA IN PEDAGOŠKEGA RAZVOJA Objavljeno: 18. 5. 2023

Center Republike Slovenije za mobilnost in evropske programe izobraževanja in usposabljanja, CMEPIUS v sodelovanju z Univerzo v Mariboru pripravlja usposabljanje za visokošolske učitelje z naslovom »Mednarodni pospešek na poti kariernega in pedagoškega razvoja«, ki bo potekala 1. junija 2023 s pričetkom ob 8:30 v dvorani Borica Podrecce, Univerze v Mariboru.

Za dvig kakovosti izobraževanja, programov, pedagoških kompetenc, pa tudi zaradi doseganja dolgoročnih učinkov na posameznike, institucije in družbo je potrebno načrtno vključevati mednarodno dimenzijo v vse vidike delovanja visokošolske sfere. K internacionalizaciji pomembno prispeva vsak visokošolski učitelj. Tako nadgrajuje lastno karierno pot in prispeva k razvoju kariernih poti študentov: s spodbujanjem mobilnosti, z načrtnim vključevanjem na mobilnosti pridobljenih znanj, veščin in spretnosti v študijski proces, da so tovrstnih učinkov deležni tudi težje mobilni posamezniki.

Preko internacionalizacije v tujino (npr. mobilnost) krepimo tudi aktivnosti internacionalizacije doma oz. internacionalizacije kurikuluma, ta pa ponovno spodbuja aktivnosti internacionalizacije v tujino.

Učni izidi usposabljanja

• udeleženci spoznajo in med seboj delijo primere za spodbujanje internacionalizacije izobraževanja,
  • se opredelijo do priložnosti, ki jih ponuja Erasmus+ program na področju lastnega kariernega razvoja,
  • pripravijo načrt za aktivnosti internacionalizacije doma za spodbujanje aktivnosti internacionalizacije v tujini

Več informacij in urnik usposabljanja najdete tukaj, prijave pa potekajo preko obrazca.

Vse aktualne informacije v zvezi z mednarodnim sodelovanjem, bomo objavljali v Erasmus novicah.