SUPER POLETNA ŠOLA “ADVANCED DATABASES”

SUPER POLETNA ŠOLA “ADVANCED DATABASES” Objavljeno: 28. 6. 2023

Poletna šola Super Summer School on Advanced Databases (SSS), ki jo organizira Evropska univerza ATHENA med 10. in 17. julijem 2023, ponuja študentom možnost nadgradnje znanja in veščin o naprednih podatkovnih tehnologijah. V hibridni obliki poletne šole bodo sodelovali predavatelji iz vse Evrope.

Vodenje šole bo vsak dan prevzel predavatelj ene od partnerskih univerz Athene. Vse dejavnosti bodo potekale v hibridnem načinu, pri čemer se bodo študenti lokalnih predavanj udeležili v živo, oddaljenih pa preko videokonferenčne platforme Teams. Kratkih tečajev o naprednih konceptih podatkovnih zbirk se bodo študenti udeležili skupaj s kolegi z domače univerze v lokalni predavalnici in s študenti z drugih univerz, ki se bodo udeležili delavnice na daljavo. Vse aktivnosti se bodo izvajale v mednarodnih skupinah.

Udeleženci bodo pridobili znanje in praktične izkušnje uporabe podatkovne analitike znotraj odločanja, grafovnih podatkovnih baz z uporabo sistema Neo4j, večdimenzijskih podatkovnih baz in sistemov za spletno analitično obdelavo (OLAP), konceptov pretakanja podatkov ter načrtovanja arhitektur za upravljanje velepodatkov. Predavanja so namenjena študentom z znanjem in razumevanjem konceptov iz področja podatkovnih baza in programiranja.

Prve štiri dni šole bodo vodili predstavniki partnerskih univerz Athene: dr. Martina Šestak z Inštituta za informatiko, Fakultete za elektrotehniko in računalništvo in informatiko, Univerza v Mariboru, Slovenija, prof. Carlo Drago z Univerze Niccolò Cusano, Rim, Italija ter prof. Nuno Escudeiro in prof. Bruno Oliveira z Univerze Politécnico do Porto, Portugalska. Zadnji dan šole bodo študenti združeni v mednarodne skupine pripravili praktične rešitve in jih predstavili komisiji.

Udeleženci poletne šole Super Summer School on Advanced Databases bodo prejeli potrdila o udeležbi, zmagovalna skupina pa bo dobila priložnost predstavitve svojega dela na naslednji konferenci Evropske univerze ATHENA, ki bo septembra 2023 potekala v Heraklionu, Grčija.

Več informacij o programu poletne šole lahko najdete na spletni strani poletne šole: Super Summer School on Advanced Databases.

Za udeležbo na šoli se je potrebno prijaviti do 5. julija 2023 na povezavi: https://forms.office.com/e/8uMZ7LiTm8.