KIP “BIOLOGICAL CARBON CAPTURE TECHNOLOGIES” V VALLADOLIDU, ŠPANIJA

KIP “BIOLOGICAL CARBON CAPTURE TECHNOLOGIES” V VALLADOLIDU, ŠPANIJA Objavljeno: 12. 5. 2023

Inštitut za trajnostne procese Univerze v Valladolidu organizira kombinirani intenzivni program Biological Carbon Capture Technologiesza doktorske študente, ki bo potekal od 12. do 16. junija 2023 v živo v v Valladolidu, Španija. Po tem pa bo še potekal virtualni del programa v tednu od 19. junija 2023.

Cilj programa je zagotoviti interdisciplinarni pregled (mikrobiologija, procesno inženirstvo, modeliranje) o biotehnologijah za zajemanje ogljika in njihovih možnih aplikacijah. Ti koncepti bodo izčrpno predstavljeni in obravnavani, da bi postavili novo obzorje za ogljično nevtralno krožno ogljično gospodarstvo.

Tečaj bo razdeljen na sedem modulov:

• Modul 1. Mikrobiološka orodja
  • Modul 2. Anaerobna mikrobna kultivacija in kataliza za pretvorbo substratov C1
  • Modul 3. Vijolične fototrofne bakterije za zajemanje in recikliranje ogljika
  • Modul 4. Mikroalge za pridobivanje ogljika in hranil
  • Modul 5. Biokonverzija organskih odpadkov preko anaerobnih, brez fototrofnih procesov
  • Modul 6. Fiksacija in uporaba CO2 preko anaerobnih in anoksigenih procesov
  • Modul 7. Proizvodnja mikrobnih beljakovin v povezavi z zajemanjem ogljika

Rok za prijavo je 17. maj.

Več informacij najdete tukaj.

Zainteresirani študenti morajo pravilno izpolnjen obrazec za registracijo poslati na: mariarosario.rodero@uva.es

Program bo izveden kot kombiniran intenzivni program Erasmus+. Študenti ste upravičeni do Erasmus+ štipendije. Aktualni razpis najdete tukaj.

Vse aktualne informacije v zvezi z mednarodno izmenjavo študentov in mednarodnim sodelovanjem, bomo objavljali v Erasmus novicah.