KIP “MULTILINGUAL AND INTERCULTURAL COMMUNICATION COMPETENCE (MICC) FOR INTERNATIONAL PROJECTS” V JYVÄSKYLÄ, FINSKA Objavljeno: 6. 3. 2024

Univerza Jyväskylä organizira KIP Multilingual and Intercultural Communication Competence(MICC) for International Projects, ki jo organizira njihov Center za večjezično akademsko komunikacijo – Movi skupaj z Univerzo v Burgundiji, Francija, Univerza Johannesa Keplerja Linz, Avstrija in Univerza Chiba, Japonska.

Program vključuje študente v mednarodni projekt in ponuja orodja za analizo in krepitev medkulturne komunikacijske kompetence v različnih kontekstih in situacijah. Tečaj je primeren za vse študijske smeri in stopnje študija.

Vsebina programa:

• Pridobivanje medkulturne komunikacijske kompetence tako v spletnih kot fizičnih okoljih in kontekstih.
  • Razumevanje kompleksnosti virtualnega sodelovanja in njegovega vpliva na ekipe in posameznike.
  • Različni pristopi k medkulturnosti (funkcionalni, interpretativni, kritični)
  • Analizirati in reflektirati medkulturno in večjezično komunikacijo
  • Pridobivanje povratnih informacij in tehnik refleksije.
  • Izboljšanje večjezične in medkulturne komunikacijske kompetence (MICC) v globalnem kontekstu

Naloge:

• Skupinsko delo v mednarodnih skupinah
  • Individualna refleksivna naloga

Prvo spletno srečanje bo 29. aprila 2024, drugo pa 13. maja 2024.

Srečanje v živo pa bo potekalo v Jyväskylä od 27. do 31. maja 2024.

Več o programu najdete tukaj.

Rok za prijavo 12. april 2024.

Program bo izveden kot kombiniran intenzivni program Erasmus+. Študenti ste upravičeni do Erasmus+ štipendije. Aktualni razpis najdete tukaj.

Vse aktualne informacije v zvezi z mednarodnim sodelovanjem, bomo objavljali v Erasmus novicah.