KIP “CIRCULAR ECONOMY” V PORTU, PORTUGALSKA

KIP “CIRCULAR ECONOMY” V PORTU, PORTUGALSKA Objavljeno: 6. 3. 2024

Inženirska fakulteta Univerze v Portu (FEUP) z veseljem napoveduje 2. izdajo KIP “Circular Economy” skupaj z Univerzo Politècnica de Catalunya-Barcelona Tech, Španija, in Univerzo Neapelj Federico II, Italija.

Program je namenjen študentom magistrskega in doktorskega študija, ki jih zanima področje inženiringa, tehnologije ali znanosti in želijo dopolniti svoje znanje na področju krožnega gospodarstva z alternativnimi pedagoškimi metodologijami, ki združujejo poučevanje na daljavo in iz oči v oči.

Kurikularna enota obsega skupno 81 ur, od tega je 26 kontaktnih ur razdeljenih na en teden (16 ur) predstavitvenih dejavnosti, vključno s terenskimi obiski, pogovori in skupinskim delom. Virtualno srečanje obsega 10 ur, vključno z uvodno uro, predavanji/seminarji s strokovnjaki, predstavitve in predanalize študijskih primerov ter zaključne predstavitve nalog.

Učno-pedagoški program bo študentom omogočil:

• Razumeti koncept krožnega gospodarstva, glavna načela, akcije in modele;
  • analizirati trenutne linearne modele na podlagi praktičnih primerov in jih pregledati v luči krožnega gospodarstva;
  • Identificirati priložnosti za izboljšave trenutnih procesov in izdelkov;
  • razvijati in vplivati ​​na nove odnose proizvodnje, distribucije in potrošnje;
  • Razviti transverzalne kompetence, kot so reševanje problemov, kritično mišljenje, ustvarjalnost in vodenje z interdisciplinarnim skupinskim delom.

Rok prijave je 29. marec, preko tega obrazca.

Več o programu najdete tukaj.

Program bo izveden kot kombiniran intenzivni program Erasmus+. Študenti ste upravičeni do Erasmus+ štipendije. Aktualni razpis najdete tukaj.

Vse aktualne informacije v zvezi z mednarodnim sodelovanjem, bomo objavljali v Erasmus novicah.